Dead Rising 3 w Niemczech... zakazane!

Trzecia część z cyklu Dead Rising, zapowiedziana dotąd wyłącznie na Xbox One, nie będzie mogła być sprzedawane na terenie Niemiec na mocy decyzji urzędu odpowiedzialnego za szkodliwość mediów wśród młodzieży (BPjM - Bundeprüfstelle für jugendgefährende Medien). Powód takiej decyzji wydaje się oczywiście prosty - seria Dead Rising do szczególnie łagodnych nie należy, a niemiecka młodzież jest wyjątkowo wrażliwa. Powiedzmy. 

Czy jednak dla Microsoftu porzucenie jednego (nawet znaczącego) rynku rzeczywiście będzie poważnym ciosem? Z pewnością nie jest to dla giganta sytuacja komfortowa, niemniej nie była ona nie do przewidzenia. Zwyczajnie wszystkie poprzednie części Dead Rising również były zakazane na terenie Niemiec. To doniesienie stanowi zatem jedynie ostateczne rozwianie płonnych nadziei.

Pominięcie jednej pozycji to co najwyżej kolejna z kłód pod nogami marketingowców Microsoftu. Niemal pewne pozostaje jednak, że tego typu sytuacje zdarzą się jeszcze wielokrotnie, w tym za linią wroga, czyli Sony. Urząd BPjM słynie z aktywnego działania na rzecz ochrony umysłów młodzieży przed treściami, które promowałyby brutalność i agresję wobec innych osób. Z tego katalogu nie wyklucza się też ataków na nieumarłych, czego dowodem jest nie tylko seria Dead Rising, ale i Left 4 Dead 2.

 

Mamy nadzieje, że już wkrótce grę Dead Rising 3 będziecie mogli zamówić na GameCodes.pl ;)